Mollakendi Belediyesi

Beldemizi Şantiye Alanına Çevirdik

Belediyemizden Haberler

Beldemizi Şantiye Alanına Çevirdik

Beldeyi Şantiye Alanına Çevirdik
“Göreve başladığımızın ikinci günü kazmayı vurduk” diyen Mollakendi Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğan, beldeye doğalgaz gelmesi için görüşmelere başladığını ifade etti.
31 Mart seçimlerinde Mollakendi Beldesi’nden belediye başkanlığına seçilen Mehmet Enis Doğan Beldede çalışmalarını sürdürüyor. Mollakendi Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğan, Elazığlıların ramazanını hayırlı etti.

 DOĞAN: GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ HER TARAF ŞANTİYE ALANINA DÖNDÜ
 Beldeyi şantiye alanına çevirdiğini ifade eden Başkan Doğan, doğalgazın beldeye gelmesi için çalışmalara başladığını söyleyerek, “Zaten gördüğünüz gibi her taraf şantiye alanına döndü. Çalışıyoruz, yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceğiz. Dün Enerji Bakanımızla görüştüm. Enerji bakanımızın bana sözü vardı doğalgazla alakalı telefonda görüştüm kendisiyle. Bayramdan sonra yanına gelmemi bir an önce dosyalarımızı, projelerimizi hazırlayıp gelmemi istedi. Bende bayramdan sonra Allah nasip ederse gideceğim. Doğalgazımızı en kısa zamanda en azami şekilde bir an önce kazandırmanın gayreti ve çabası içerisinde olacağım” diye ifade etti.

DOĞAN: YAPTIĞIM HER ŞEY AVRUPA STANDARTLARINDA
 Başkanlık makamının ikinci gününde kazmayı vurduklarını ifade eden Başkan Doğan, “yaptığımız her şey Avrupa standartlarında” diyerek, “4. Murat Ahmet Peke Baba hazretlerimizin yapmış olduğu camii 4. Murat o yıllarda. Şimdi biz oranın ışıklandırmasını bitirdik ramazanda araya girmeden kazandırdık orayı. Belediye binamız zaten yıkılmış gidiyordu herkes malum görüyordu. Allah’a şükür yüzde altmışını tamamladım. Geldiğimin ikinci günü kazmayı vurdum. İnşallah Allah nasip ederse 20 güne kadar belediye binamızı bitireceğim. Camimiz zaten bitti. Taziye evinin tuvaletleri çok kötü bir şekildeydi. Oraları hep yeni baştan yaptırdım. Avrupa standartlarında yaptırdım. Yaptığım her şey Avrupa standartlarında. Mali hizmetler müdürüm, yazı işleri müdürüm onlarla devamlı istişare ederek önemli gereken neyse yapıyoruz. Elimizden geleni yapıyoruz” ifadelerinde bulundu. Öte yandan Başkan Mehmet Enis Doğan “Mollakendi Belediyesi 1/1000’lik uygulamalı imar planı yapım işimizde kurum görüşleri tamamlanmak üzere. Hâlihazır harita çizimlerimiz tamamlandı. 1-2 gün içerisinde teslim edilecek. Jeolojik Etütlerimiz 52 noktada olacak şekilde belde genelinde başladı. Yine bu etütlerimizin son 5 adedi kaldı. Akabinde en geç 10 gün içerisinde tamamlanıp teslim edilecek. Jeofizik Etütlerimiz tamamlandı evraklar teslim aşamasında. Halihazır haritalarımızın tamamlanması ile SUKAP içme suyu projelerimizin çizim işlemlerinde de büyük ölçüde ilerleme kat edildi. Ortalama bayram sonrasında projelerimiz de teslim edilecek” dedi.


Elazığ Son Haber
 

KATEGORİDEKİ DİĞER HABERLER

15 Temmuz’u Unutmadık, Unutmayacağız

Mollakendi Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğan, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
Başkan Doğan, hain darbe girişiminin 3. yılında şehit ve gazileri minnetle yâd ettiklerini belirterek, vatanın birliği ve dirliği adına göğsünü siper eden şehitlerin tarihe altın harflerle isimlerini yazdırdıklarını kaydetti.

En uzun gecenin ardından milletin iradesinin hâkim olduğunu belirten Başkan Doğan, milletin tankıyla, topuyla, tüfeğiyle vatandaşı hedef alan FETÖ Terör Örgütü’nün yerle yeksan edildiğini ifade ederek açıklamasında şunları söyledi:

 "Türkiye Cumhuriyeti'ni karanlık bir çukura itmek isteyen hain FETÖ Terör Örgütü mensupları ve işbirlikçileri Yüce Türk milletinin tokadını yemiştir. Canını hiç düşünmeden tanklara siper eden vatandaşlarımızın korkusuz tavrı sayesinde hainler püskürtülmüştür. Aziz vatanımızın bir karış toprağı için bile ellerini ovuşturanlar, tarih boyunca sayısız destana imza atmış, vatan toprağını namusu saymış Türk milletinden hak ettiği karşılığı misliyle almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın hain kalkışmanın ilk anlarında gösterdiği dirayetle, milletimiz meydanlarda vatan nöbetini tutmuş ve milli iradeye sahip çıkmışlardır.

Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizin varlığına, milletimizin dirliğine, vatanımızın bölünmez bütünlüğüne yönelik her türlü hain girişimlere göğsünü siper eden kahramanlarımızı sevgi, saygı ve minnetle anıyorum. Tüm şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet dilerken, fedakâr gazilerimize sağlık, sıhhat diliyorum.
 
 
 

DEVAMI

Başkan Doğan Durmuyor

BAŞKAN DOĞAN “PROJELERİMİZİ BİR BİR HAYATA GEÇİRİYORUZ”
Mollakendi Belediye Başkanı Mehmet Enis Doğan, iki aylık zaman diliminde gerçekleştirdiği çalışmalarla adeta göz dolduruyor. Belde sakinlerinin mutluluğu için projelerini bir bir hayata geçiren Başkan Doğan, yıllardır çözüm bekleyen sorunları çözüme kavuşturuyor.
HARİNGİRT ÇAYI ISLAH EDİLİYOR
Belde içerisinde geçen ve tarihte büyük önem arz eden Haringirt Çayı ıslah çalışmalarının başlatıldığını ifade eden Başkan Doğan, DSİ Bölge Müdürlüğü ile ortak yürütülen çalışmalar sonrasında Haringirt Çayı etrafının peyzaj düzenlemelerinin yapılacağını kaydetti. Elazığ’ın meşhur Çayda Çıra oyununun ilk kez bu çay etrafında oynandığına dikkat çeken Başkan Doğan, Haringirt Çayı’nın tarihsel seyrinin olduğunu ve burada yapılacak olan peyzaj düzenleme çalışmalarını önemsediklerinin altını çizdi.
İki aylık hizmet döneminde gözle görülür projelerin hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Doğan, açıklamasında şunları ifade etti:
“Beldemiz içerisinden geçen Haringirt Çayı tarihimizde büyük bir önem arz etmektedir. Şöyle ki Elazığımızın mahalli oyunu Çayda Çıra bu çay kenarında ilk defa oynanmış ve sonrasında ilimiz mahalli halk oyunu olarak halen oynanmaktadır.
  Haringirt çayı beldemizin Karşıbağ ve Mollakendi mahallemizin ortak kullanımındadır. Ayrıca bu çayın iki mahalleyi birbirine bağlayan tarihi Haringirt Köprüsü uzun yıllardır ulaşımda beldemizde kullanılmaktadır. Yine tarihi Haringirt Köprüsünün hemen yanında Karşıbağ İlkokulunun olması ve bu okulumuzda ilkokul ve anaokulu öğrencilerimizin öğrenim görmesi nedeni ile deremizin uzun yıllardır bakım ve ıslah çalışmalarının yapılmaması çevre, sağlık ve tehlike teşkil etmeye başlaması nedeni ile DSİ Bölge Müdürlüğü ile yapmış olduğumuz ikili görüşmeler sonrasında çalışmalarına hız veren DSİ ekipleri büyük bir hızla göreve başladılar.
  DSİ Bölge Müdürü Sn. İlker ARSLAN’a, DSİ 91. Şube Md. Sn. Kasım BENZER’e ve DSİ. 91. Şube Şefi Sn. Mustafa KARAASLAN’a Beldemize yapacakları oldukça önem arz eden yüksek maliyetli çalışmalarından dolayı teşekkür ederim. DSİ Bölge Müdürlüğümüzün çalışmalarını tamamlaması sonrasında belediye olarak bizde dere kenarında peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımızı başlatacağız. Yürüyüş yolları, park alanları ve dinlenme yerleri yapılarak belde halkımızın hizmetine açılacaktır.
BELDEMİZİN GÖRÜNÜMÜ DEĞİŞECEK
Göreve geldikleri günden itibaren Mollakendi’nin çehresini değiştirecek çalışmalara imza attıklarının altını çizen Başkan Doğan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Beldemizin sorunlarına çözüm bulmak adına ekibimizle birlikte mesaimizi sürdürüyoruz. Mollakendi’nin hak ettiği yere ulaşması adına gecemizi gündüzümüze kattığımızı belirtmek istiyorum. Belediye hizmet binamızın tadilatını tamamlayarak yeni bir görünüme kazandırdık. Yine cami lavabolarının tadilatı tamamlanarak hizmete girdi. Belediyemiz makine parkına iki araç kazandırdık. Bundan sonra da aynı hız ve heyecanla çalışmalarımızı gerçekleştireceğimizi ifade ediyorum.”
 
 

DEVAMI

Başkanımız

baskan
Mehmet Enis DOĞAN
MOLLAKENDİ BELEDİYE BAŞKANI

Etkinlik Takvimi

Foto Galeri

  • HALKLA İÇ İÇE
  • Türbeler
  • Beldemizden Resimler

Videolar

  • Mollakendi Tanıtım